Хімічний захист рослин

Хімічний захист рослин найбільш ефективний спосіб в боротьбі з хворобами і шкідниками культурних та декоративних рослин.

Наважуючись на застосування цих препаратів, слід пам'ятати, що вони токсичні для всіх теплокровних тварин і звичайно для людини. При скупченні шкідників на ділянці і загрозі життю садових рослин застосування хімічних препаратів стає виправданим.

Хімічний захист рослин потрібний в тому випадку, якщо ви бачите що рослина ослаблена, на ній з'являються шкідники, які пошкоджують кору, поїдають плоди і листя. Такі рослини, як правило, з часом відчувають себе тільки гірше. Шкідники починають розмножуватися і наносити все більших збитків рослині, до того часу поки вона не загине. Тому хімічний захист рослин і боротьба з шкідниками і хворобами стає невід'ємною частиною догляду за садом.

Хімічні препарати для захисту рослин називаються пестицидами.

У свою чергу всі засоби захисту класифікуються за своїм хімічним складом, за принципом дії, способом проникнення і по об'єктах застосування.

За хімічним складом вони поділяються на три групи:

 1. неорганічні сполуки
 2. органічні сполуки
 3. речовини біогенного походження

За об'єктами застосування:

 • Інсектициди - препарати проти комах
 • Акарициди - препарати для знищення кліщів
 • Нематіціди - препарати для знищення нематод
 • Родентициди - препарати для знищення гризунів
 • Фунгіциди - препарати для знищення грибків
 • Антибіотики - препарати проти бактерій
 • Гербіциди - препарати для знищення бур'янів
 • Арборициди - препарати для знищення бур'янів деревної рослинності

За характером дії:

Пестициди діляться на контактні (вбивають необхідний об'єкт при контакті з ним) і системні (проникаючі в сік рослини, вбивають шкідників, які харчуються соком рослини).

За способом проникнення:

Поділяють на препарати: контактної дії (препарати проникають через покрив тіла), кишкової дії (при проковтуванні), і фуміганти (препарати потрапляють в організм при вдиханні).

З огляду на все вищевикладене, можна зробити висновок, що хімічний захист рослин досить трудомісткий і вимагає певних навичок. Тому хімічний захист рослин повинна проводитися тільки фахівцями, що володіють спеціальними знаннями і великим досвідом!

Присоединяйтесь к нам