Рекомендації з догляду за садом: альпінарій

Протягом декількох тижнів після посадки рослини, їх необхідно регулярно поливати, навіть якщо погода не особливо суха. Вкорінені рослини поливаються тільки в стійку суху погоду. При поливі треба витрачати по 10-20 літрів на 1 кв.м.

Необхідно вчасно видаляти з альпінарію бур'яни. Найбільшу кількість клопоту завдають пирій повзучий і кульбаба, які швидко ростуть і ще швидше розмножуються. Однорічні бур'яни знищуються на першій фазі розвитку. Ні в якому разі не можна допускати їх цвітіння, так як в цьому випадку насіння пошириться по альпінарію, і він буде заражений бур'яном на багато років. Крім того, кожну весну треба мульчувати поверхню грунту. Альпійським рослинам не потрібні часті підгодівлі. Навесні ще до мульчування можна підгодувати їх комплексним добривом.

Деякі рослини в альпінарії мають властивість бурхливо розмножуватися. Це може відбуватися за допомогою насіння, як, наприклад, у маку, незабудки. Їх насіння швидко проростає, і молоді рослинки можуть придушити своїх сусідів. Щоб уникнути цього, треба видаляти зів'ялі квіти, не дозволяючи визрівати насінню. Є види, які, бурхливо розростаються, витісняють інші. Це так звані агресори. До них відносяться чебрець, барвінок, роговик і інші. Для запобігання розростання слід ці рослини вчасно підстригати або пересаджувати на вільні ділянки.

Іноді може знадобитися провести боротьбу з шкідниками рослин альпінарію. Для цього потрібно використовувати відповідний пестицид, строго дотримуючи всіх рекомендацій по застосуванню.

Альпінарій - це ділянка у формі схилу, тому рослини тут особливо сильно можуть постраждати під час зими, так як сніг з =поверхні здувається вітром. Для снігозатримання необхідно укрити гірку ялиновим гіллям.

Цінні рослини, висаджені на гірці, потрібно вкрити, крім гілля, лутрасилом і мішковиною.

Присоединяйтесь к нам