Рекомендації з догляду за садом: квітник

Квітники з багаторічними квітами потребують своєчасного розпушування, прополку, полив, підгодівлю, мульчування, обрізку, оновлення. Однорічні квіти висаджуються на один сезон або навіть на одному місці змінюються кілька видів протягом року.

Розпушування і прополка

Проблему бур'янів найлегше вирішити за допомогою розпушування. Робити це потрібно регулярно, щоб не давати розростатися однорічним бур`янам і знищувати підземні частини багаторічних бур'янів.

Полив

Рослини, що прижилися, рідко потребують регулярного поливу, але в умовах дефіциту вологи необхідні спеціальні заходи. Поливати потрібно, коли грунт висох на 7-10 см, а листя почали злегка втрачати свіжість. В середньому потрібно 8-16 літрів на квадратний метр.

Підкормка

Рослинам, як і всьому живому, потрібна їжа. При нестачі в грунті елементів мінерального живлення у рослин з'являються ознаки голодування, тому необхідно своєчасно проводити підгодівлю. Навесні землю навколо багаторічників потрібно посипати комплексним мінеральним добрив, а великі рослини з рясним листям регулярно підгодовувати рідким добривом.

Гранульовані і порошкові добрива слід закладати в верхній шар грунту, який повинний бути при цьому вологим.

Мульчування

Мульчування треба проводити в травні після весняного підживлення. Спочатку з поверхні грунту прибирають сміття, сухе листя, видаляють бур'яни. Потім приступають до мульчування. Навколо стебел, але не впритул до них, слід насипати шар мульчі товщиною 5-8 см. Восени потрібно вилами злегка перекопати мульчу разом з поверхневим шаром ґрунту.

Обрізка

Якщо кущ занадто густий, необхідно вирізати частину стебел. Слід регулярно видаляти відцвілі квіти.

Оновлення

Раз на кілька років багато трав'янисті рослини потребують оновлення. Якщо кущ великий, а в центрі немає пагонів, рослину потрібно омолодити. Оновлення також необхідне при надмірному розростанні кущів. Рослину необхідно викопати і кущ розділити. Частину куща з молодими сильними пагонами слід посадити на старе місце, а решту - викинути або пересадити на нову ділянку. Ці роботи проводять навесні або восени.

Присоединяйтесь к нам