Рекомендації з догляду за садом: дерева та кущі

Деревно-кущові насадження в саду також вимагають регулярного догляду. Рослини необхідно обрізати, поливати, підгодовувати, стежити за станом грунту, розпушувати і мульчувати його.

Обрізування

Обрізування переслідує три мети. По-перше, потрібно видаляти слабкі, відмерлі і хворі гілки, по-друге, створювати бажану форму крони. І, нарешті, дерева і кущі обрізають, щоб рік у рік регулювати інтенсивність і якість цвітіння.

В першу чергу необхідно видалити відмерлі, а також пошкоджені і хворі гілки до місця з'єднання їх з живим пагоном. Потім вирізують дуже тонкі і слабкі пагони, які ущільнюють крону. Крім цього потрібно видалити пагони біля основи рослини і підрізати надто відрослі пагони і некрасиво зростаючі гілки.

Для проведення декоративної обрізки рослин рекомендується проконсультуватися у фахівця.

Полив

У перший час після посадки дерева і куща необхідно рясно поливати. Рослини що прижилися, потрібно поливати набагато рідше. Однак не слід залишати рослини зовсім без поливу, особливо на піщаних грунтах. Під кожен маленький кущ виливають по 5 літрів води, а під великий - по 20 літрів.

Підкормка

Плодові і декоративні дерева, слід вдобрювати якомога раніше навесні, але тільки до кінця липня. Добриво треба вносити в спеціальні свердловини або канавки. Під дерева (яблуня, груша, вишня, слива) вносять 6-7,5 г азоту на квадратний метр пристовбурного кола; 9-12 г калію.

Мульчування

Зазвичай мульчування проводять навесні. Спочатку треба прибрати сміття, виполоти бур'яни, полити сухий грунт. Потім насипається шар мульчі товщиною 5-8 см. Для мульчування підходять торф, хороший садовий компост, перепрілий гній, листовий перегній. Влітку, оброблений мульчею грунт, краще зберігає вологу, різко скорочується число бур'янів, поліпшується якість грунту.

Розпушування

Основне завдання розпушування - не дати рости бур'янам, особливо з повзучим кореневищем, що не заглушуються мульчуванням. Воно повинно проводитися регулярно. Не слід розпушувати глибше, ніж на 3 см, інакше можна пошкодити дрібні поверхневі коріння дерев і кущів.

Безпека рослин на зиму

Деякі декоративні дерева і кущі потрібно захистити від несприятливих зимових умов.

Присоединяйтесь к нам