Рекомендації з догляду за садом: газон

Комплекс робіт по догляду за газоном включає в себе полив, стрижку, прополку, підгодівлю, проколювання, мульчування і, при необхідності, підсів.

Полив

Перша ознака нестачі води - втрата травою "пружності". Саме в цей час треба полити газон, інакше він втратить колір і отримає сіро-зелений відтінок. Якщо цього не зробити, трава пожовтіє, потім побуреет, і на газон проберуться мохи й бур'яни. Поливати потрібно в прохолодну погоду, коли вода випаровується слабо. Кращий час для поливу - вечір або ранок.

Частота поливу залежить від погоди і типу грунту. Газони, розбиті на піщаному грунті, посуха вражає легше, тому їх треба поливати частіше. Основний критерій, яким потрібно керуватися при визначенні частоти поливу: земля між поливами повинна просохнути, щоб коріння рослин одержали достатньо повітря, так як це стимулює розвиток кореневої системи. Грунт після поливу повинен бути добре насичений водою, але не слід допускати і надмірного його зволоження.

Стрижка

Газон стрижуть не лише для того, щоб підрізати відрослу траву. При правильній стрижці утворюється щільний і красивий трав'яний килим. Секрет стрижки полягає в тому, що трава повинна бути настільки висока, щоб коріння отримували достатню кількість поживних речовин, і досить коротка, щоб газон виглядав красиво. Висота трави повинна залишатися приблизно однаковою протягом всього сезону. Якщо вона на 1,5 см перевищує рекомендовану - час стригти. Висота стрижки звичайного газона - 3-4 см. Газон стрижуть, коли трава суха, заздалегідь прибравши всі сторонні предмети. Слід правильно визначити напрямок стрижки. Якщо минулого разу стригли з півночі на південь, то тепер треба стригти зі сходу на захід. Після стрижки зрізану траву необхідно прибрати. Її доцільно складати в компостну яму.

Прополка

Необхідно вести боротьбу з бур'янами на газоні. Для цього потрібно регулярно прополювати газон. Деякі рослини утворюють потужні розетки листя і глибоко пускають в грунт коріння. Від них дуже важко позбутися. Для їх усунення використовують гербіцид (хімічний засіб для боротьби з бур'янами), наносячи його безпосередньо на бур'ян. Можна також для боротьби з бур'янами використовувати гербіцид вибіркової дії, який знищує бур'яни, але не завдає шкоди газонним злакам. При правильному догляді за газоном, бур'яни на ньому - явище рідкісне.

Підкормка

Часте скошування травостою викликає необхідність рясного і систематичного живлення газонних трав. Ранньою весною відразу після танення снігу необхідно внести азотні добрива. У процесі другої (після першого скошування) і третьої підкормки (в середині літа) вносять комплексне добриво, яке містить азот, фосфор і калій, а так само мікроелементи. Остання підгодівля проводиться в середині вересня. При цьому вноситься фосфорно-калійні добрива. Дози внесення добрив вказуються на упаковці. При внесенні добрив трава повинна бути сухою, а грунт вологим. Газон не підживлюють під час дощу.

Проводити підгодівлю краще перед дощем, щоб добриво вбралося. Якщо дощу немає, газон потрібно ретельно полити. Добриво треба розподілити рівномірно.

Мульчування

Мульчування - це розподіл по поверхні м`якого матеріалу. Мета цієї операції - заповнити виниклі протягом сезону дрібні нерівності на поверхні грунту і з часом наростити верхній родючий шар.

Суміш для мульчування повинна складатися з піску, родючого мінерального ґрунту і органічного матеріалу. Всі елементи суміші повинні бути сухими, розсипчастими. Їх необхідно ретельно перемішати, розбити грудки. Як джерело гумусу використовують низинний торф або листовий перегній. Складаючи суміш для мульчування, треба враховувати склад грунту. Для глинистого грунту слід збільшити кількість піску, а в піщану потрібно внести більше органіки.

Поверхню газону треба мульчувати на початку осені. Якщо на газоні утворився шар сухої трави товщиною 3 см і більше, його необхідно видалити за допомогою граблів. Якщо за день-два до мульчування проколоти дерен вилами, то його ефективність на ущільнених і глинистих ґрунтах значно зросте. На 1 кв. м газону вносять по 1,5 кг суміші. Її потрібно розподілити рівномірно. Краще працювати плоскою зворотною стороною легких грабель. Після цього треба змести з трави суміш.

Проколювання

Суть проколювання - створення в грунті отворів, щоб в них могли проникнути повітря і вода. Ця операція повинна виконуватися ранньої осені простими садовими вилами на глибину 8-10 см. Не варто поспішати проколювати газон у всіх місцях. Провітрювання необхідно тільки в тому випадку, коли грунт помітно ущільнений. Це має місце в місцях найбільшого навантаження: на дитячому майданчику, в центральній частині доріжки і т. д.

Підсів

Якщо на якійсь ділянці сталося випадання травостою, злаки намокли, не перезимували і т.п., потрібно провести підсіви. Грунт на оголеній ділянці розпушується, удобрюються, потім проводиться посів насіння, мульчування торфом і каткування легким катком.

Присоединяйтесь к нам