Опалення дровами

Шукаєте спосіб, як зменшити свої витрати в опалювальний сезон? Уважно вивчіть можливість опалення дровами. Обов'язково вивчіть його, якщо ви можете заготовлювати дрова самостійно, використовуючи бензопилу, дровокол та свій власний транспорт.

Дрова відмінні тим, що це природне джерело енергії, без хімії, без добавок, екологічно чисте джерело.

Дрова відмінні тим, що ліси відновлюються самостійно, немає загрози їх повного зникнення, а при правильній заготівлі не зменшуються лісові масиви.

Правильна заготівля означає використання в якості дров дерев з санітарної рубки та відходів лісопереробної промисловості. Ви навіть не уявляєте, скільки щороку в лісі дерев падає в результаті негоди, віку, деформації крони, деформації коренів та хвороб. Якщо використовувати тільки їх, то подібного обсягу повністю вистачало би для опалення цілого міста, але ви просто не знаєте про це.

Сорти дерева для опалення.

Різна деревина має різні показники теплотворення (кількість тепла на масу). Ми будемо говорити про деревину, висушену до 20% вологості. Це рік сушки в в сухому вентильованому приміщенні, або кілька днів вакуумної сушки.

Береза - хороший вибір, щоб топити камін, дрова мають гарний зовнішній вигляд, характерний запах.

 • Головна перевага - відсутність іскор.
 • Недолік - залишається велика сажа на стінках каміна, печі.
 • Теплотворність - 4,3 кВт / год в 1 кілограмі даної деревини.

Бук - ідеальний вибір для опалення. Дуже міцна і монолітна деревина.

 • Перевага - росте майже всюди і майже ідеально рівні стовбури.
 • Недолік - вимагає тривалого просушування.
 • Теплотворність - 4,1 кВт / год в 1 кілограмі даної деревини.

Дуб - теж хороший вибір, але дорогий. Через свою міцності, колоти дуб важче, ніж інші сорти дерева.

 • Головна перевага - велика сила горіння сухих дров.
 • Недолік - довгий термін сушіння і вимагає інші сорти для розпалювання, здатний горіти тільки при високій температурі в котлі або каміні.
 • Оптимальний термін сушіння - 2 роки.
 • Теплотворність - 4,2 кВт / год в 1 кілограмі даної деревини.

Ясен - тверда деревина, яка обробляється дуже важко. Ясен відносять до благородних сортів, і його не часто використовують в якості опалювальних дров.

 • Головна перевага - горить добре.
 • Недолік - важкий і витратний.
 • Теплотворність - 4,2 кВт / год в 1 кілограмі даної деревини.

Ялина - легка смолиста іскриста деревина. Виділяє багато тепла, важить мало, але і згоряє дуже швидко. Ідеальний варіант для розпалювання печі.

 • Головна перевага - дешеве паливо, високий показник тепла, смола в тканинах, легко спалахує, легко колеться і підходить для розпалювання.
 • Недолік - невеликі дерева, потрібні великі обсяги дров в якості основної деревини в опаленні.
 • Теплотворність - 4,4 кВт / год в 1 кілограмі даної деревини.

Сосна - хвойне дерево з вмістом смоли. Іскриться під час горіння, період горіння - невеликий, тобто згоряє швидко.

 • Головна перевага - м'яка деревина, легко обробляється і розколюється.
 • Недолік - використовується при розпалюванні, тільки в закритих печах і камінах, залишає сажу на стінах котла.
 • Теплотворність - 4,4 кВт / год в 1 кілограмі даної деревини.

 

Тепер ви знаєте трохи більше про різні сорти деревини і зможете приймати зважене рішення перед покупкою, якого виду і скільки кубометрів вам треба в своє господарство.

 

Опалення: гілки, колоті дрова або колоди?

У покупця є вибір, що замовляти собі додому: готові поліна або великі заготовки, які колоти власноруч до потрібного розміру. Тим більше, що дерево будь-якого ступеня обробки вам можуть привезти прямо під ворота. Є лісництва, які володіють інформацією, скільки санітарної деревини є в їхньому господарстві, чи можна її забрати, коли і за скільки. У великих містах є деревообробні фірми і підприємства, які можуть продати вам свої відходи, тирсу, і обрізки дощок. Тобто, можливість отримати свої дрова - є всюди. Залишається з'ясувати, що стоїть забирати, а що залишити в лісі.

Гілки.

Гілки збирати можна самостійно в лісі, або з дозволу лісника на певній ділянці лісу. З точки зору витрат - найвигідніший варіант. З точки зору енергетичної ефективності на обсяг дров - самий невигідний. Вам знадобиться кілька великих складів, повністю завантажених гілками, щоб пройти опалювальний період. Даний варіант варто розглядати як розпалювання до свого основного дерева у вигляді колотих полін.

Дрова метрової довжини.

У цю категорію потрапляють відсортовані дрова (товсті порізані гілки, колоди молодих дерев), розмірами 1 * 1 * 1 метр. Ви отримуєте справжній кубічний метр деревини, але з повітрям, який знаходиться між метровими заготовками. Загальний вихід деревини буде тільки 0,7 кубометра, як раз через наявність пустот. І, ясна річ, що порізані і сортовані дрова на піддоні коштують дорожче, ніж звичайні гілки з лісу.

Довгі колоди.

Сюди відносяться цільні стовбури, які пиляють в лісі. Ви сплачуєте тільки за деревину, а не за повітря, тому що обсяг вважається за фактом, виходячи з довжини і діаметру стовбура. Тобто, ви отримуєте фактичний кубометр деревини, але з ним доведеться попрацювати, розпиляти, складувати, доставити. У вас теж залишиться велика маса тирси, кори і гілок, саме те, що ми розглядали в першому пункті, як субпродукт переробки. В даній формі дрова купують тільки деревообробні компанії і лісопилки.

Колоті дрова.

Ви замовляєте готові дрова для печі або каміна, або колете їх самі на своєму дроворуби або ріжете бензопилою. Вигода в тому, що це фінальний продукт, вони готові до завантаження в котел. Одиницею обсягу виступає складської метр або погонний метр. Привозять розсипом на вантажних автомобілях, або в металевих сітках об'ємом 1 метр кубічний. Найдорожчий варіант для покупки. Найзручніший варіант для опалення.

Сушіння і зберігання.

Швидше за все сохне деревина, яку зрізали взимку, тому що в ній мінімальна кількість води, інакше б тканина вибухала через розширення води при мінусових температурах. Найдовше сохне деревина, яка зрізана дощової осені, або яка довго лежала у воді, на березі річок, на болотах.

Період просушування залежить від щільності дерева, чим вище щільність, тим довше дрова будуть сушитися. Звичайні листяні породи сушаться 1-2 роки, тверді буки, дуби, ясени сушаться до 3 років. Ми говоримо про оптимальну сухість, де вода становить менше 20% маси дерева. Тоді дерево добре горить, віддає багато тепла. Якщо ви будете топити котли свіжою або мокрою деревиною, то величезна кількість тепла буде йти тільки на те, щоб випарувати вологу з поверхні поліна. Ви ж бачили, як шипить і пузириться рідина на поверхні кори, коли свіжозрубану гілку кинути в багаття? Тепер уявіть собі той же самий процес, коли випаровується безліч літрів води в камері згоряння вашого котла або печі.

Який обсяг випаровування?

Візьмемо, наприклад, дуб. 1 кубометр дуба випаровує 350 літрів води в процесі сушіння. Цей же об'єм води доведеться випарувати, якщо ви спробуєте спалити кубометр дуба відразу після рубки. 350 літрів води - 2 повних ванни води у вас вдома. Уявили? Це якраз та вода, яка міститься в зрізаному дереві і зменшує його теплотворність, димохід забиває сажею і відкладеннями..

Які дрова сушити?

Чим менші ваші дрова, тим швидше вони сохнуть, тому що відкривають для повітря все більше своїх деревних волокон. Цільна колода віддає воду тільки через місця зрізу, а з кори випаровується дуже мало, ви повинні бути зацікавлені в тому, щоб розколоти поліна на найбільш менші частини, по можливості. Колоті дрова сохнуть швидше, швидше випаровують воду. Цілі колоди будуть сохнути дуже-дуже довго.

Де сушити дрова?

Спочатку сушити треба під навісом на відкритому повітрі, щоб на них зверху не падали краплі дощу. Також ставте їх на піддон, щоб знизу була вентиляція повітря. Вони не будуть гнити контактуючі з вологою землею, зазор повинен бути до 10 сантиметрів. Потім переносите їх на склад, де знаходиться ваш котел і система опалення. Вони продовжать сохнути вже в теплому провітрюваному підвалі вашого будинку.

Проблеми з розпалюванням.

Всі проблеми, які можуть виникнути у вас з дровами, можна вирішити лише кількома рекомендаціями.

Перше, для розпалювання вогню завжди використовуються дрібні гілкі, стружки, і папір. Чим більша площа підпалу деревини до обсягу, тим краще вона горить. Адже намагаючись підпалити поліно з одного боку, ви контактуєте тільки з малою його частиною, а підпалюючи тирсу або тріски - контактуєте вогнем з усією поверхнею одночасно, тому займаються вони швидше.

Друге, дрова повинні бути сухими. Чим менше в них води, тим менше зусиль вам треба, щоб отримати приховану енергію. Вологі дрова швидко створюють шар сажі на стінках камери згоряння і димоходу, зменшуючи корисний об'єм і ускладнюючи вихід гарячому повітрю.

Третє, забезпечте хорошу вентиляцію димоходу. Тепле повітря повинно йти в димар не через систему колін, через безліч вигинів, а тільки по прямих трубах і тільки вертикально вгору. Зверху на димохід ставиться обертовий флюгер, котрий повинен прикривати отвір димоходу. Сильний вітер може задувати холодне повітря всередину димоходу, заважаючи відведенню тепла, і порушуючи циркуляцію. Саме тому обертовий захисний флюлер встановлюється на виході з димоходу і повертається вслід за вітром.

Четверте, котел повинен підтримувати високу температуру горіння. Для цього його закривають вогнетривкими матеріалами, а також ізолюючими матеріалами. Тепло не повинно йти на обігрів простору навколо котла, а тільки на нагрівання води всередині котла або нагрівання повітря, а потім вже на роздачу даного теплоносія по трубах або системам вентиляції. Старі котли з чавуну не мають подібну ізоляцію, тому їх ефективність набагато гірше, ніж сучасних технологічних котлів.

Чим заготовлювати і колоти дрова у себе в господарстві.

Ми рекомендуємо використовувати бензопили, електропили і дроворуби. Ви зможете знайти їх на сторінках каталогу нашої продукції.

Бензопили хороші тим, що мають велику потужність, їх добре застосовувати в лісі або гаю, а також хороші тим, що бензопили комплектуються змінними шинами і ланцюгами різних діаметрів. Одним словом, вони підійдуть тим господарствам, які знаходяться за містом, або розташовані біля лісу.

Електропили хороші тим, що вони ідеально підходять для будинку в межах міста. Ви зможете включати їх в звичайну побутову мережу і отримати всі переваги ланцюгової пилки. Вони тихіше, легше і дешевше, ніж бензопили, але працювати ними теж потрібно менше. Через особливості конструкції, електродвигуни нагріваються набагато швидше і вимагають більш щадного відносини.

Дроворуби хороші тим, що дозволяють подрібнити будь-поліно до трісок потрібного розміру, або подрібнити великі заготовки. Працювати бензопилою або електропилою в таких випадках невиправдано, адже це пряма функція дровокола. Якщо ви замовляєте собі в будинок нерозколенні дрова, то вам цей інструмент стане в нагоді ще найбільше. Електричний привід, мобільність, потужний гідравлічний поршень на 5 тонн. Вантажна машина з дровами переробляється за 4-5 годин, 2ма підготовленими людьми, включаючи складування під навіс, як бонус. Машини дров вам вистачить на половину дуже холодного опалювального сезону.

 

Присоединяйтесь к нам