Додаткові поради: газон

Газон акуратний і рівний - мрія дачника-садівника і просто доброго господаря. Для того, щоб ваш газон був в ідеальній формі, за ним треба доглядати. І це не тільки підстригання трави, це ще і внесення добрив до землі, полив, боротьба за здоров'я рослин. Завдяки цим діям, ви отримаєте саме той результат, який так часто показують на картинках садових буклетів, видно на газонах великих стадіонів, в муніципальних парках і палацових площах. Прийшов час і вам дізнатися про деякі таємниці догляду за газоном.

Порада 1. Вносьте добрива і мінеральні речовини для розвитку газону.

Ваша трава - дзеркало тих процесів, які відбуваються в її грунті, під землею. Без повноцінного харчування рости трава буде погано, острівцями, тонкими листками. Повноцінним доглядом за газоном вважається внесення корисних речовин 5 разів за 1 календарний рік. Саме в такому режимі повністю блокується розвиток моху і бур'янів, а трава отримує достатньо енергії для росту. Самі добрива повинні бути в рівній мірі представлені як органічними, так і мінеральними компонентами. Початок «підгодовування» починається в кінці лютого-початок березня, як тільки сходить зимовий сніг, земля оголюється до грунту. Закінчується внесення добрив у вересні, коли починаються осінні дощі, падає температура, і дні стають все менше, сонце не прогріває повітря настільки сильно, як влітку і навесні. Нехай вас не вводить в оману «бабине літо», це всього лише 1-2 тижні потепління, осінь все одно візьме своє і змиє добрива з газону.

Другою особливістю буде той факт, що багато добрив не буває. Ваша земля не стане гірше, вона не стане «товщє», добрива все одно проникнуть в землю через певний час. Так що ви можете вносити стільки добрив, скільки рекомендується, і навіть більше. Проблеми можуть виникнути тоді, коли ви вносите мало добрив, або не вносите їх взагалі. Тоді трава не зможе знайти собі поживний шар недалеко від поверхні землі, і рости буде слабо. Багато добрив - густа трава, тепер переходимо до косіння.

Порада 2. Косити газон будемо часто.

Трава повинна бути густою, для цього її повинно живити розвинене коріння. Як тільки ви проводите косіння газону, то коріння трави розростається, у них тепер більше енергії для росту. Так збільшується глибина дерну, поліпшується його якість. А то, що стосується висоти вашої трави, то тут ви можете не турбуватися. Питання в тому, що красива трава на стадіонах не перевищує 2,5 сантиметра, вона настільки густа, що нога спортсмена або футболіста занурюється в неї, як в килим. Не дарма їм ставлять металеві шипи в взуття, щоб вони краще чіплялися за землю і не ковзали. А садовий газон вважається ідеальним, якщо його висота становить 3,5 сантиметра, а це ще вище.

Яка інтенсивність косіння вважається оптимальною? Наша рекомендація - 2-3 рази в тиждень для ідеального газону.

Потужною газонокосаркою? Мінімальним показником буде - 1 косіння на тиждень. Все залежить від того, наскільки багато добрив ви вносите і як часто поливаєте. Адже якщо є з чого рости, і вистачає вологи, то трава росте дуже швидко, косити вам доведеться великий обсяг. До речі, про полив газону наш наступна порада.

Порада 3. Полив газону, або скільки вологи достатньо.

До питання поливу варто підходити більш акуратно, ніж до питання добрив. Багато води може бути і погано для газону, і тут доречна рекомендація: менше, та краще. Адже якщо ви заливаєте землю водою занадто сильно, то мало того, що коріння не отримує кисень, в землі почне розвиватися грибок та пліснява. Рясний полив виправданий тільки в ті тижні, коли стоїть нестерпна спека і опадів не прогнозується на найближчі дні. Загальне правило поливу звучить так: поливайте двічі в тиждень, якщо на вулиці дуже жарко, при цьому на кожен квадратний метр газону має потрапляти близько 15 літрів води. Поливайте тільки на світанку або під час заходу сонця. Автоматичний полив здійснюється за допомогою розпилювачів або "спринклерів", в яких фіксований обсяг води вже закладено в програму. Більш точну формулу, більше або менше, ніж 15 літрів на квадрат, можна вивести, якщо точно знати тип ґрунту вашої ділянки, а також температуру навколишнього повітря в області. Але, в цьому вам допоможуть вже місцеві фахівці.

Порада 4. Не заважайте газону рости.

Якщо ви все виконуєте так, як ми описали вище, то ваш газон зростає і покращується з кожним днем. Зовсім скоро ви отримаєте саме те, заради чого все починалося: м'яка трава, доглянутий зовнішній вигляд, естетичну насолоду для вас і ваших гостей. Гарний газон виглядає унікально, адже він штучний, ви його не зустрінете в дикій природі, щоби отримати його, треба витратити час, але і результат ваших зусиль виглядає як твір мистецтва помножений на витрачений час.

Присоединяйтесь к нам